pomysły na wakacje
Lifestyle

Dziesięć najciekawszych pomysłów na wakacje w Polsce

Upragnione wakacje tuż za rogiem! W wielu głowach pojawia się pytanie: „Co zrobić z czasem wolnym? Dokąd pojechać? A może zostać w domu?” Różni ludzie mają swoje upodobania, jedni wolą plażowanie od rana do nocy, dla innych ulubioną rozrywkę stanowią piesze wędrówki. Niezdecydowanym przedstawiamy dziesięć pomysłów na urlop w Polsce. Na pewno pośród nich każdy znajdzie coś dla siebie!

1. Wyprawa w góry

Idealny pomysł na wakacje dla aktywnych i lubiących przygody. Spacery górskimi szlakami, cudowne widoki i szum strumienia to raj dla miłośników natury. To propozycja dobra zarówno na wakacje z dziećmi, czy przyjaciółmi, jak i dla bardziej doświadczonych wielbicieli gór. Wystarczy dobrać trasę adekwatną do swoich możliwości.

2. Biwak nad jeziorem

Namiot lub domek, skaczące płomienie ogniska i dźwięki gitary. Tuż obok lśniąca tafla wody, w której w gorący dzień każdy znajdzie orzeźwienie. Będzie czas na kąpiele, opalanie, czy spacery po lesie.

3. Wycieczka do lasu

Świetny pomysł na wakacje z dziećmi. W otoczeniu drzew i rozmaitych roślin maluchom można zorganizować podchody, konkurs na uzbieranie jak największej ilości jagód, czy zawody w układaniu obrazków z szyszek. Propozycja na kreatywne wakacje, zwłaszcza w gorące dni – czy istnieje lepszy sposób na ucieczkę przed słońcem niż zacienione leśne ścieżki?

4. Zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Przepiękny region na południu Polski pełen zielonych lasów i skał wapiennych. Sprawdzi się jako pomysł na urlop dla miłośników wspinaczki, spodoba się także historykom, przyrodnikom czy amatorom średniowiecznych zamków. Przez jurę przebiega Szlak Orlich Gniazd, rosną tu wyjątkowe gatunki roślin, a pomiędzy skałami skrywają się liczne jaskinie.

5. Wakacje nad morzem

Dla tych, którzy wolą stateczny wypoczynek, świetnym rozwiązaniem będzie wyjazd nad morze. Bałtyk przyciąga łagodnym szumem fal, widokiem bezkresnego morza i złotymi plażami. Malownicze nadmorskie miasteczka zapraszają turystów, a sklepiki przy plaży oferują najlepsze gofry i lody na ochłodę w gorące dni.

6. Rowerem po Polsce

Jeszcze jedna przygoda wakacyjna dla tych, którzy kochają wypoczywać aktywnie. Czyż jazda rowerem to nie synonim wolności? Niewielki pojazd wbrew pozorom udźwignie sporo – namiot, jedzenie, trochę ubrań. Można wyruszać w drogę. Dokąd? Od gór po morze, od wschodu na zachód, wzdłuż wybrzeża albo między jeziorami. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Wakacje na rowerze gwarantują poprawę kondycji i niezapomniane wspomnienia!

7. W wielkim mieście

Warszawa, Kraków, Lublin, a może Wrocław? Pięknych miast w Polsce nie brakuje. Każde z nich ma własną historię i ciekawe tradycje. Doskonały pomysł na wakacje z dziećmi, jak i samemu.

8. Przygoda na wsi

Dla tych, którym miejski zgiełk towarzyszy na co dzień, lepszą propozycją może okazać się ucieczka na wieś. W otoczeniu pół i łąk można znaleźć wyciszenie i upragniony spokój. Jest to świetna okazja do spędzenia czasu pośród natury.

9. Wokół domu

Nie każdy może pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd. Nic straconego! Każda okolica ma swoje tajemnice, może to czas, by je odkryć? Można przejść się leśną ścieżką, odwiedzić lokalne muzeum, czy zwiedzić pobliskie miasteczka. Przygoda wakacyjna czeka tuż za rogiem!

10. Na obozie

To propozycja na kreatywne wakacje dla dzieci. Obecnie biura podróży oferują mnóstwo kolonii czy obozów. Znajdzie się coś dla miłośników śpiewu, rysunku, malarstwa czy lepienia z gliny. Dla młodszych to okazja to rozwinięcia swoich talentów i zawiązania nowych przyjaźni, dla rodziców chwila oddechu od potomstwa.

Pomysły na wakacje można mnożyć. Pozostaje nam życzyć udanego wypoczynku!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.