Trendy

Kto wyznacza trendy w modzie?

Przed nami lato i pytanie, co będziemy nosić w czasie nadchodzących wakacji. Co kupić, żeby wyglądać modnie? Jakie rzeczy muszą się znaleźć w naszej szafie? W sklepach pojawiły się nowe kolekcje na lato 2021. Możemy zaobserwować, jakie trendy modowe obecnie królują u producentów odzieży.

W tym sezonie zauważalna jest duża różnorodność stylów. To dobrze, bo każdy może znaleźć coś dla siebie. Widoczne jest też nawiązanie do mody lat 90. Pojawiły się szerokie spodnie z wysokim stanem, krótkie topy i krótkie kurtki. W eleganckich stylizacjach przeważają pastelowe kolory, pudrowe róże, beże, biel. Dużo jest także zwiewnych sukienek i długich wzorzystych, prześwitujących spódnic. Pandemia spowodowała, że chętnie wskoczyliśmy w wygodne dresy, i nie chcemy z nich rezygnować. Dużo jest stylizacji, w których są obecne spodnie dresowe lub bluzy.

Jedne z rzeczy dostępnych na rynku podobają nam się bardziej, inne mniej. Zastanawiamy się kto wyznacza trendy w modzie. Kto decyduje o tym, co w tym roku będzie w sklepach, na co postawić, co będzie modne.

Słynni projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych kolekcji. Swoje propozycje przedstawiają na pokazach mody w Mediolanie, Rzymie, Nowym Yorku czy w Paryżu. Wyznacza się ogólne, obowiązujące trendy. Często nawiązują one do jakiejś minionej dekady. Bazuje się na tym co już było i modyfikuje, dodaje jakieś cechy nowości.

Trendy w modzie 2021

Skąd projektanci czerpią nowe pomysły, kto ich inspiruje. Nierzadko wielcy projektanci podglądają co nosi ulica. To ulica ostatecznie zadecyduje o tym, co się przyjmie i dobrze sprzeda. Projektanci wnikliwie obserwują sposób ubierania się młodzieży i różnych subkultur. Odważne jednostki, chcące wyglądać oryginalnie, kreatywni i pomysłowi, to trendsetterzy. Idąc ulicą czasem trafia się na niej ktoś, kto przyciąga wzrok. Wygląda ciekawie, oryginalnie, świetnie. Często ktoś taki zakłada coś banalnego nawet, ale w inny sposób, ciekawie zestawione z czymś, co nie przyszłoby nam do głowy, żeby tak połączyć. Dorzuci jeszcze jakiś dodatek i stworzy coś nowego, świeżego, coś co się podoba innym, i co zaczynają naśladować. Projektanci to podchwytują i wykorzystują w swoich kolekcjach.

Moda to czasem wielka niespodzianka. Zaskakuje nas nieustannie. Czasem trudno uwierzyć, że coraz więcej osób zaczyna nosić coś, co na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie i niekoniecznie jest wygodne i ładne. Zobaczymy co w tym roku stanie się absolutnym hitem, co się przyjmie i będzie królowało na naszych ulicach, na co będziemy polować w sklepach, jakie trendy modowe wygrają.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.